وب سایت شهید سلمان حاجوی
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : یوسف حاجوی
نویسندگان
برای دیدن تصاویر در سایز اصلی ابتدا راست کلیک کرده ، ذخیره و سپس مشاهده نمائیدنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
یادواره عملیات 25 فروردین جبهه شوش برگزار شد
شوش- خبرگزاری مهر: به منظور گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عملیات 25 فروردین جبهه شوش، یادواره ای در این شهرستان برگزار شد.

فرمانده سپاه ناحیه شهرستان شوش در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: یادواره شهدای جبهه شوش به منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت پیش از ظهر امروز جمعه برگزار شد.

سرهنگ پاسدار علی صفری اظهار کرد: این مراسم در سالن یادگار امام منطقه زیباشهر با حضور جمع کثیری از پاسداران، مسئولان شهری و خانواده شهدا، رزمندگان، جانبازان و ایثارگران گرامی داشته شد.

صفری همچنین افزود: عملیات 25 فروردین جبهه شوش با هدف آزادسازی مناطق اشغالی از دست دشمنان بود که این عملیات با رمز امام علی (ع) انجام و سرانجام موفقیتی بزرگ برای رزمندگان ما شد.

وی توضیح داد: در این عملیات موفقیتهای بسیاری را از جمله به اسارت در آوردن تعداد زیادی از دشمنان و به غنیمت بردن ادوات رزمی را در کارنامه خود داشتیم.

به گفته فرمانده سپاه ناحیه شهرستان شوش، این عملیات غیرکلاسیک و نامنظم بود که در جبهه شوش، نیروهای محلی با صلاح ابتدایی اولین کسانی بودند که در مقابل تهاجم نیروهای بعثی قرار گرفتند و مانع از پیشروی دشمن شدند.

به گزارش مهر، عملیات 25 فروردین 1360 در ساعت 10و 5 دقیقه بامداد همان روز صورت گرفت که همه نیروهای بسیجی با وضو وارد عملیات شدند و به صورت جنگهای نا منظم با دشمن رو برو شدند که تعداد 44 نفر از دشمن بعثی اسیر گرفته شد و 100 نفر را نیز به هلاکت رساندند.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

سردار سلامی:فرهنگ ایثار و شهادت با برگزاری یادواره شهدا در جامعه نهادینه شده است.

شوش،دزفول- جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزاری یادواره شهدا را گامی در راستای نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه دانست و گفت:برگزاری یادواره شهدا برای انتقال این فرهنگ به نسل جوان ضروری است.


به گزارش خبرنگار ایرنا سردار ˈحسین سلامیˈ روز جمعه در یادواره شهدای عملیات 25 فروردین سال 1360 جبهه شوش در این شهرستان افزود:برگزاری این یادواره ها باعث می شود، حماسه بزرگ ملی که با حیات کشور ، انقلاب و نظام ارتباط مستقیم دارد در ذهن و حافظه تاریخی ملت ایران، نسل به نسل زنده باقی مانده و انتقال یابد.

وی از دوران دفاع مقدس به عنوان یک سرمایه اصیل انقلاب اسلامی نام برد و گفت: شهدا نیز جزو سرمایه های زنده و جاودانه ملت و نظام بوده که باید ایثار ، فداکاری و رشادت آنها، پاس داشته شده، تا روح فداکاری ، وفاداری و ایثار به عنوان یک ارزش حفظ ، و در جامعه اسلامی ایران ماندگار شود.

وی اظهارکرد: تثبیت دلاوری، فداکاری،جانبازی و شجاعت شهدا و رزمندگان دوران دفاع مقدس، و انتقال آن به نسل های بعدی با برگزاری یادواره شهدا امکانپذیر است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه ˈشهدا از جنس جاودانگی و حیات هستندˈ گفت:برگزاری چنین محفلی یک توفیق الهی است چرا که شهدا همیشه زنده اند.

وی افزود:شهادت یک تصادف نیست بلکه یک قاعده و یک گزینش الهی و یک معامله است، و بدون تردید این شهدا نزد اهل آسمان شناخته تر از اهل زمین هستند.

سردار ˈمرتضی صفاریˈ فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری دانشگاه امام حسین (ع) و از فرماندهان عملیات 25 فروردین سال 1360جبهه شوش نیز در این یادواره به بیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس به ویژه عملیات 25فروردین پرداخت.

ارایه گزارش از روند برگزاری این یادواره توسط سرهنگ پاسدار 

ˈعلی صفریˈ فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان شوش ، مرثیه سرایی توسط صادق آهنگران، و سخنرانی پیرامون شخصیت و سیره حضرت فاطمه زهرا (س) توسط حجت الاسلام احمد عابدینی استاد حوزه و دانشگاه از دیگر بخش های این یادواره بود.
همچنین گوشه ای از زندگی و شهادت طلبی امام حسین (ع) ، حضرت ابوالفضل (ع) و ام البنین (س) در قالب نمایشی به تصویر کشیده شد.

در این یادواره که جمعی از خانواده معظم شهدای عملیات 25 فروردین سال 1360 حضور داشتند ، تمبر یادبود این عملیات توسط سردار سلامی رونمایی شد.

در این یادواره سردارحسن شاهوارپور فرمانده سپاه خوزستان و نیز جمعی از فرماندهان نظامی و انتظامی ،امام جمعه ، فرماندار و جمعی ازمسوولان محلی حضور داشتند.

در حاشیه این یادواره که در سالن ورزشی یادگار امام شهر شوش برگزار شد نمایشگاهی از تجهیزات نظامی و نیز عکس و خاطرات شهدا برپا شد.

عملیات 25 فروردین سال 1360 نخستین و موفق ترین عملیات رزمندگان اسلام در جبهه شوش بود که در این عملیات جبهه عنکوش از دشمن بعثی پاکسازی شد.

رزمندگان اسلام در این عملیات علاوه بر انهدام 22 تانک و 20 خودرو و نفربر دشمن، 44 نفر از متجاوزان ارتش بعث را به اسارت خود در آوردند.

در این عملیات که با شرکت رزمندگانی از شهرهای شوش، دزفول، مشهد، تبریز و بهبهان اجرا شد 16 رزمنده شهید و 25 نفر مجروح شدند. 7280/648/ 640نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

یادواره شهدای عملیات 25 فروردین در شوش برگزار می شود

شوش، دزفول- فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان شوش گفت: یادواره شهدای عملیات 25 فروردین سال 1360 با حضور سردار ˈحسین سلامیˈ جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار می شود.


سرهنگ پاسدار ˈ علی صفری ˈ یکشنبه شب به خبرنگار ایرنا گفت:این یادواره روز جمعه 23 فروردین ماه با حضور خانواده معظم شهدای این عملیات از سراسر کشور و نیز جمعی از فرماندهان ارشد نظامی و مسوولان استان خوزستان در سالن یادگار امام شهر شوش برگزار خواهد شد.

وی هدف از برگزاری این یادواره را گسترش فرهنگ ایثار و شهادت درجامعه عنوان کرد و افزود:روحیه شهادت طلبی یکی ازمعیارهای حفظ انقلاب اسلامی بوده که این روحیه باید در جامعه نهادینه شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان شوش ، برگزاری این یادواره را یک تکلیف دانست و گفت: برگزاری این یادواره گامی در راستای مقابله با جنگ نرم دشمن است.

وی افزود: همزمان با برگزاری این یادواره دو کتاب با موضوع دفاع مقدس رونمایی می شود.

ستاد برگزاری یادواره شهدای عملیات 25 فروردین سال 1360 به منظور برنامه ریزی جهت برگزاری هر چه بهتر این یادواره از سال گذشته فعالیت خود را در شهرستان شوش آغاز کرده است.

عملیات 25 فروردین سال 1360 نخستین و موفق ترین عملیات رزمندگان اسلام در جبهه شوش بود که در این عملیات جبهه عنکوش از دشمن بعثی پاکسازی شد.

رزمندگان اسلام در این عملیات علاوه بر انهدام 22 تانک و 20 خودرو و نفربر دشمن، 44 نفر از نیروهای ارتش بعث را به اسارت خود در آوردند.

در این عملیات که با شرکت رزمندگانی از شهرهای شوش، دزفول، مشهد، تبریز و بهبهان اجرا شد 16 رزمنده شهید و 25 نفر مجروح شدند.

عملیات 25 فروردین سال 1360 نقش موثری در تضعیف روحیه ارتش بعث عراق در جبهه جنوب داشت.7280/648نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
جهت دریافت تصاویر  در سایز چاپی بر روی اسامی کلیک کنید


سلمان حاجوی        مجید محمد جعفری        مرتضی شریعتی        یحیی هاشمی

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شهید سلمان حاجوی
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات